Jeśli nieprzyjemny wypadek przydarzył się i Tobie, nie poddawaj się zbyt szybko. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Twoje mieszkanie wciąż można uratować. Aby było to możliwe, skorzystaj z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym osuszaniem budynków w Białymstoku. W niniejszym artykule przyjrzymy się bezinwazyjnym metodom odwracania skutków zalania pomieszczeń.

Bezinwazyjne osuszanie budynków popularne w Białymstoku

Efekty zalania mieszkania mogą być przeróżne. W większości przypadków skala zniszczeń zależna jest od siły natężenia żywiołu. Bez względu jednak na to, jak duże są straty, każdy właściciel zalanego mieszkania robi co może, aby nie stały się one jeszcze większe. Właśnie z tego powodu bezinwazyjne metody osuszania budynków stały się tak popularne. Pozwalają one na odwrócenie skutków zalania możliwie najmniejszym kosztem. Co jednak, jeśli osuszanie bezinwazyjne nie zadziała? Wówczas pozostają drastyczne metody, polegające z reguły na usunięciu jak największej ilości zawilgotniałego tynku z powierzchni ścian oraz sufitu. Każdy z nas chciałby oczywiście uniknąć tego typu zabiegów swoim domu.
Poniżej omówimy dwie najpopularniejsze metody stosowane przez firmy oferujące bezinwazyjne osuszanie budynków na terenie Białegostoku.

Różne sposoby wietrzenia

W mniemaniu specjalistów od osuszania ścian, wietrzenie to znacznie więcej niż zwykłe generowanie przeciągów. Czynność ta stanowi oczywiście pierwszy krok, na który należy zdobyć się w przypadku zalania, jednak z reguły jest niewystarczający.

W związku z powyższym wyróżnia się kilka nieinwazyjnych metod zaawansowanego wietrzenia, opartych o wykorzystanie właściwości wody oraz powietrza:

  •  wietrzenie absorpcyjne – polega ono na zassaniu wilgotnego powietrza przez odpowiedni sprzęt, osuszeniu go oraz ponownego wepchnięcia gazu do zalanego pomieszczenia. Cykl ten powtarzany jest do skutku;
  •  wietrzenie kondensacyjne – metoda ta stanowi przeciwieństwo procesu opisanego powyżej. Wietrzenie kondensacyjne polega na zassaniu powietrza przez sprzęt, schłodzeniu go prowadząc do oddzielenia się wody, a następnie wtłoczeniu gazu do pomieszczenia. Cykl ten także powtarzany jest do skutku.
    Powyższe metody stosowane są powszechnie przez specjalistów od osuszania budynków na terenie Białegostoku. Świetnie sprawdzają się one także w roli technik pomocniczych wykorzystywanych w procesie odgrzybiania.

Osuszanie podczerwienią

Wykorzystanie właściwości podczerwieni to popularny sposób na odwrócenie tragicznych skutków zalania. Nie jest to oczywiście klasyczna metoda, jednak idea jej działania przypomina nieco wietrzenie absorpcyjne. Technologie te można z resztą z powodzeniem łączyć.

Firmy zajmujące się osuszaniem budynków w Białymstoku bardzo chętnie wykorzystują podczerwień w swoich pracach. Pozwala ona na przyspieszenie całego procesu bez generowania zbędnych kosztów – a wszystko to w bezinwazyjnej formie. W tym celu używa się płytowych paneli zwanych promiennikami podczerwieni. Emitują one fale nagrzewające mury, co pozwala na transport wilgoci ze ściany do środka pomieszczenia. Tam z kolei umieszcza się specjalny osuszacz, którego zadaniem jest przechwytywanie mokrego powietrza i uzdatnianie go do dalszego użytku. Proces powtarzany jest do skutku.

Jeśli i Tobie przyszło zmierzyć się z problemem zalanego mieszkania, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Centrum Osuszania oferuje wynajem specjalistycznego sprzętu służącego do osuszania budynków. Swoje usługi świadczymy na terenie Białegostoku. Serdecznie zapraszamy do współpracy!