Istnieje wiele metod usuwania wilgoci sprawdzających się nawet w skrajnych sytuacjach. Metody osuszania budynków, stosowane na terenie Białegostoku, nie są jednak jednolite. Poszczególne techniki znacznie różnią się od siebie i dobierane są w zależności od natężenia problemu. W niniejszym artykule omówiliśmy ceny najpopularniejszych metod usuwania wilgoci z zalanych budynków.

Ceny osuszania za pomocą iniekcji

Iniekcja zaliczana jest do najpopularniejszych metod inwazyjnego osuszania budynków. Wśród jej największych zalet należy wymienić przede wszystkim wysoką skuteczność. Większość specjalistów oferujących iniekcję murów, gwarantuje stuprocentowe powodzenie swoich zabiegów. Istnieje też kilka rodzajów tej metody, co czyni ją niezwykle elastyczną i użyteczną w różnych przypadkach.

Za iniekcyjne osuszanie budynków  w Białymstoku przyjdzie Ci zapłacić od 80 do 150 zł za metr kwadratowy (robocizna + materiał). Największy wpływ na ostateczny koszt usługi ma grubość muru, na jakim mają zostać przeprowadzone prace. Jeśli chcesz dokładnie zaplanować koszty czekającej Cię iniekcji, skontaktuj się z godnym zaufania specjalistą i poproś o przedstawienie szczegółów oferty.

Ceny osuszania za pomocą podcinania

Każdy właściciel zalanego budynku robi co może, by uniknąć zastosowania inwazyjnych metod osuszania ścian. Niejednokrotnie zdarza się, że lepsze rozwiązanie problemu nie istnieje. Podcinanie to najbardziej agresywna ze wszystkich technik usuwania wilgoci z zalanych murów. Ze względu na trudność wykonania oraz znaczne skutki uboczne, metoda ta powoli odchodzi w zapomnienie. Wśród specjalistów podcinanie uchodzi za mocno tradycyjny, a wręcz przestarzały sposób walki z zawilgotniałymi ścianami.
Ceny tego rodzaju osuszania budynków na terenie Białegostoku oscylują w okolicach 500 zł za m2. Tak wygórowane wymagania finansowe specjalistów wynikają z wysokiego poziomu trudności zabiegu podcinania murów. Na szczęście w większości przypadków metoda iniekcji okazuje się w pełni wystarczająca, co umożliwia skuteczne osuszenie murów w rozsądnych granicach cenowych.

Osuszanie budynków w Białymstoku – wynajem sprzętu

W większości przypadków dotyczących zalania, ingerencja specjalistów od usuwania wilgoci nie jest konieczna. Zazwyczaj w zupełności wystarczające okazuje się wypożyczenie sprzętu osuszającego oraz grzewczego. Usługi tego typu są stosunkowo tanie, także na terenie stolicy.
Koszty wynajmu osuszaczy w Białymstoku uzależnione są głównie od możliwości danego modelu. Oto kilka przykładów:

  •  model – Master DH 720 UV, skuteczność pochłaniania wilgoci – 20 litrów na dobę, zakres działania – 50-75 m3, koszt wypożyczenia na dobę – około 20 zł;
  •  model – Master DH 751, skuteczność pochłaniania wilgoci – 20 litrów na dobę, zakres działania – 80-120 m3, koszt wypożyczenia na dobę – około 35 zł.
    Nieco droższy może okazać się wynajem nagrzewnic powszechnie stosowanych w osuszaniu budynków na terenie Białegostoku. Oto kilka przykładowych propozycji:
  •  model – Heater 3.3, typ – elektryczna, rodzaj zasilania – elektryczne, moc – 1,65/3,3 kW, sugerowana przestrzeń działania – 80 m3, koszt wypożyczenia na dobę – około 13 zł;
  •  model – Master BLP, typ – gazowa, rodzaj zasilania – elektryczne, sugerowana przestrzeń działania – 100 m3, koszt wypożyczenia na dobę – około 30 zł;
  •  model – Munters GRY-D, typ – olejowa, rodzaj zasilania – elektryczne, sugerowana przestrzeń działania – 140 m3, koszt wypożyczenia na dobę – około 60 zł.

Ceny wynajmu urządzeń tego typu nie są wygórowane, lecz w większości przypadków trzeba zastosować zdecydowanie więcej niż jeden moduł. Niejednokrotnie konieczne okazuje się użycie nawet kilkunastu osuszaczy.

Koszt osuszenia budynku na terenie Białegostoku jest bez wątpienia wyższy niż w przypadku innych rejonów naszego kraju. Bez względu jednak na cenę wybranej usługi, do prac warto przystąpić jak najszybciej. Centrum Osuszania działa szybko i profesjonalnie – zaufaj specjalistom.