Nagrzewnica powietrza to urządzenie o wielu zastosowaniach. Zasadniczo stosuje się je do ogrzewania hal i magazynów, jednak coraz częściej jest ono wykorzystywane także w procesie osuszania zawilgotniałych wnętrz. Wypożyczaniem nagrzewnic na terenie Białegostoku zajmuje się coraz więcej firm, dzięki czemu sprzęty tego typu stały się stosunkowo łatwo dostępne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych specjalistycznych urządzeń, trafiłeś we właściwe miejsce. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej specyfice ich poszczególnych typów.

Czym jest nagrzewnica?

W miejscach narażonych na działanie chłodu, gdzie brakuje dostępu do skutecznego źródła ogrzewania, nagrzewnice świetnie spełniają swoją rolę. Stanowią one większą, silniejszą i mniej estetyczną wersję grzejników mobilnych używanych w domach prywatnych. Ze względu na swoje parametry znajdują one zastosowanie głównie w magazynach, halach towarowych, warsztatach, fabrykach oraz tym podobnych lokalizacjach.

Co jednak ciekawe, według wielu firm renowacyjnych działających na terenie Białegostoku, nagrzewnice mogą być z powodzeniem stosowane jako środek pomocniczy w osuszaniu murów. Wyciąganie wilgoci z zalanych podłóg, sufitów i ścian bardzo często opiera się na ich ówczesnym ogrzaniu. Najczęściej używa się do tego celu profesjonalnych osuszaczy, lecz umiejętne wkomponowanie nagrzewnic w cały proces potrafi dać zaskakująco dobre rezultaty.

Klasyfikacja urządzeń

Nagrzewnice to różnorodne sprzęty występujące w kilku wersjach. Najczęściej jednak dzieli się je ze względu rodzaj zasilania lub paliwa wprawiającego w ruch cały mechanizm. Najpopularniejsze typy nagrzewnic to:

  • elektryczne – wbrew pozorom nie jest to najszerzej rozpowszechniony ze wszystkich dostępnych rodzajów, cieszy się on wśród swoich użytkowników sporym uznaniem. Ze względu na szeroką dostępność prąd wydaje się być świetną siłą napędową dla mechanizmu grzewczego;
  • olejowe – są to bardzo ekonomiczne i wydajne urządzenia, choć niepozbawione wad. Nagrzewnice olejowe wydzielają spaliny, które trzeba w jakiś sposób odprowadzać poza mury budynku;
  • gazowe – pod względem ekonomii pracy, gazowy system spalania dorównuje olejowemu. Główną zaletą tego rozwiązania jest brak jakichkolwiek spalin.
    Ponadto niektóre firmy zajmujące się wynajmem nagrzewnic na terenie Białegostoku posiadają w swych ofertach sprzęty wykorzystujące gorącą wodę jako źródło ciepła. Rozwiązanie to ma jednak sens jedynie w przypadku, gdy dany budynek daje dostęp do cieczy o dostatecznej temperaturze.

Ceny wypożyczenia nagrzewnic w Białymstoku

Koszty wynajmu nagrzewnicy w Białymstoku są stosunkowo przystępne. Ostateczna cena wypożyczenia tego typu sprzętu zależy od kilku czynników. Aby zatem pomóc Ci przygotować się na ewentualny wydatek, przygotowaliśmy kilka przykładów ofert wynajmu z lokalnego rynku:

  • model – Heater 3.3, typ – elektryczna, moc grzewcza – 1,65/3,3 kW, maksymalny zasięg działania – 80 m3, cena za dobę – około 13 zł;
  •  model – Master BLP, typ – gazowa, zasilanie – elektryczne, maksymalny zasięg działania – 100 m3, cena za dobę – około 30 zł,
  •  model – Munters GRY-D, typ – olejowa, zasilanie – elektryczne, maksymalny zasięg działania – 140 m3, cena za dobę – około 60 zł.

Jak widać na powyższych przykładach, wypożyczenie nagrzewnicy elektrycznej kosztuje najmniej. Jednocześnie warto pamiętać, iż zasilane prądem urządzenia tego typu z reguły oferują najmniejszą wydajność.

Jeśli poszukujesz wypożyczalni nagrzewnic na terenie Białegostoku – zapraszamy do Centrum Osuszania. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo urządzeń grzewczych wysokiej klasy w przystępnych cenach.