Potrzeba osuszenia ścian, fundamentów lub całych pomieszczeń sprawia, że nagrzewnice i ich wynajem to temat pojawiający się często przy okazji usuwania nadmiaru wilgoci w danym budynku. Użycie nagrzewnicy niezbędne jest, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0oC, a sam osuszacz mógłby w takich warunkach zwyczajnie zamarznąć. Odpowiednio podgrzane za pomocą nagrzewnicy powietrze łatwiej wytrąca wilgoć, którą można skutecznie odprowadzić.

Profesjonalne nagrzewnice wymierne korzyści z ich wynajmu

Nagrzewnice służą zarówno jako urządzenia wspomagające osuszacze, jak też do podwyższania temperatury w pomieszczeniach w sezonie grzewczym. Bez względu jednak na ich zastosowanie w danym momencie, pozwalają osiągnąć zamierzony cel szybko i skutecznie. Wystarczy odpowiednio ustawić tryb działania, aby osuszyć pomieszczenia lub dogrzać ich wnętrza.

Spośród licznych atutów nagrzewnic na wynajem, wymienić warto między innymi:

  • brak konieczności sfinansowania zakupu – wynajem sprzętu to niższy jednorazowy koszt niż zakup. Opłacalność widoczna jest zwłaszcza przy wynajmie kilku urządzeń jednocześnie, gdzie trudno mówić o opłacalności zakupu, jeżeli planowane jest jedynie sporadyczne użytkowanie,
  • brak kosztów utrzymania maszyn – zwłaszcza, gdy osuszanie/nagrzewanie to działania wyłącznie okresowe, a więc nagrzewnice nie pracują w trybie ciągłym. Opłata naliczana jest za czas wynajmu, natomiast zakup nagrzewnicy oznaczałby konieczność zainwestowania określonej sumy, często w trybie natychmiastowym,
  • wysokiej klasy sprzęt – mocną stroną solidnej wypożyczalni są odpowiednio dobrane urządzenia, które poza spełnianiem wszelkich dotyczących ich norm i wymagań, są odpowiednio wydajne i pozwalają w relatywnie krótkim czasie ogrzać znaczne powierzchnie lub wspomóc osuszanie ścian czy fundamentów,
  • niezwłoczna realizacja – zazwyczaj możliwe jest natychmiastowe wypożyczenie, co ma znaczenie między innymi podczas osuszanie budynków, ich ścian i murów w sytuacjach nagłych, takich jak powodzie podtopienia oraz zalania. Pracownicy wypożyczalni doradzą odpowiedni sprzęt w zależności od sytuacji,
  • profesjonalny serwis – wszelkie prace konserwacyjne leżą po stronie wypożyczalni, dlatego wynajęte nagrzewnice są sprawne i funkcjonalne, a w przypadku ewentualnych problemów z działaniem, można zgłosić wszelkie uwagi. Częścią tej kwestii jest również wymiana urządzeń na nowe w odpowiednim czasie, aby udostępniać wynajmującym aktualne modele.

Nagrzewnice na wynajem mogą być korzystną opcją zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Wybierając propozycję wypożyczalni należy w tym celu dokładnie poznać warunki współpracy oraz upewnić się odnośnie wszystkich kosztów.

W przypadku nagrzewnic, wynajem ma przyszłość – Centrum Osuszania

Odnośnie nagrzewnic, wynajem jest często opatrzony dodatkowymi korzyściami. Zaliczyć do nich należy przywiezienie sprzętu przez wypożyczalnię pod wskazany adres. Można wtedy rozpocząć osuszanie lub nagrzewanie pomieszczeń, nie opuszczając miejsca zamieszkania lub placu budowy. Odebranie sprzętu przez wypożyczalnię to również standard, natomiast warto się upewnić jeszcze przed wypożyczeniem, jaki faktycznie zakres usług może być zrealizowany.

Zamiast często nieskutecznych domowych grzejników, dmuchaw oraz wentylatorów, należy wypożyczyć solidne nagrzewnice, ponieważ siła działania znacznie skraca czas prac osuszeniowych i zwiększa szansę na usunięcie wilgoci, zanim wilgoć ta skutecznie uszkodzi mury lub fundamenty. Ogrzewanie pomieszczeń oraz ich osuszanie są często koniecznością, a nie opcją, dlatego warto wiedzieć, do którego usługodawcy zwracać się o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba. Polecamy wypożyczalnię nagrzewnic Centrum Osuszania.

Każda pora roku dobra do wynajmu nagrzewnic

Nasza strefa klimatyczna sprawia, że nie sposób przewidzieć zjawiska pogodowe w danym okresie, a ulewy i podtopienia mogą się zdarzyć właśnie wtedy, gdy nikt się ich nie spodziewa, dlatego z solidnych usług możecie Państwo skorzystać bez względu na porę roku. Dowolny czas wynajmu nagrzewnicy na określonych warunkach pozwoli doprowadzić do końca wszelkie planowane działania.

W kolejnym wpisie przedstawimy Państwu różnice między osuszaczami kondensacyjnymi i adsorpcyjnymi oraz jak te różnice mogą wpływać na cały proces osuszania. Zachęcamy do lektury.