Spis treści


Na rynku lokalnym rynku istnieje wiele firm oferujących zabiegi pozwalające na odwrócenie lub zminimalizowanie efektów zalania budynków. Także w naszym mieście, Białymstoku, osuszanie mieszkań cieszy się ogromną popularnością. Czy wiesz jednak, w jakich sytuacjach warto skorzystać z tej usługi? Być może musisz zdobyć się na osuszenie własnego mieszkania i zastanawiasz się, jak przebiega ta czynność?

Kiedy osuszanie jest konieczne

Powodzie, awarie systemów hydraulicznych, błędy konstrukcyjne – wszystkie z wymienionych tu wypadków kończą się bardzo podobnie. Z reguły prowadzą one do zalania budynków znajdujących się na przestrzeni objętej problemem. Niestety, wnętrza naszych mieszkań nie są przystosowane do kontaktu z wodą, łatwo więc wyobrazić sobie, jakie zniszczenia żywioł ten jest w stanie spowodować.

W przypadku zalania z pomocą może przyjść profesjonalne osuszanie budynków. Szybkie odpompowanie wody oraz rozpoczęcie usuwania wilgoci znacznie zwiększy szanse na odratowanie zalanych pomieszczeń. Mimo iż na terenie naszego miasta powodzie nie zdarzają się zbyt często, istnieje wiele firm oferujących specjalistyczne osuszanie w Białymstoku oraz okolicach.

Jak przebiega usuwanie wilgoci

Pozbycie się wilgoci pozostałej po zalaniu mieszkania bywa trudnym zadaniem. Przy odrobinie cierpliwości i sprytu, a także zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, można uratować nawet przypadki krytyczne.

Pierwszym krokiem do sukcesu jest jak najszybsze wypompowanie wody z pomieszczeń. Następnie specjaliści dobierają metodę lub kilka metod, które pozwolą usunąć zalegającą wilgoć. Wszelkie prace tego typu sprowadzają się jednak do wyciagnięcia jej z wnętrza murów oraz późniejszego zneutralizowania.
Najwięcej problemów sprawia z reguły osuszanie ścian, a szczególnie ich dolnych partii, jako że to tam woda pozostaje najdłużej. Szybkie jej wydobycie stanowi najważniejszy element całego procesu, dając ogromne szanse na uzdrowienie murów bez znacznych strat finansowych. Większość firm oferujących profesjonalne osuszanie na terenie Białegostoku posiada nowoczesne sprzęty wznoszące skuteczność prac na wyższy poziom.

Profesjonalne osuszanie w Białymstoku – najpopularniejsze metody

Do najszerzej rozpowszechnionych sposobów osuszania zalanych budynków zalicza się tak zwane wietrzenie absorpcyjne. Polega ono na wyssaniu z pomieszczenia wilgotnego powietrza, doprowadzeniu go do stanu normalności, ogrzaniu oraz ponownemu wpuszczeniu w obieg budynku. Proces ten powtarzany jest do momentu, aż mury oddadzą całą zgromadzoną w sobie wodę.
Firmy oferujące osuszanie na terenie Białegostoku bardzo często posługują się także wietrzeniem kondensacyjnym. Metoda ta różni się od opisanej powyżej jedynie temperaturą powietrza oddawanego z powrotem do zalanego pomieszczenia. W przypadku wietrzenia kondensacyjnego, gaz zasysany przez osuszacze poddawany jest nie ogrzewaniu, a schładzaniu.
Jeśli problem zalanego budynku dotknął i Ciebie, trafiłeś w odpowiednie miejsce! Centrum Osuszania pomoże Ci w usunięciu niechcianej wilgoci. Oferujemy wynajem osuszaczy oraz innych tego typu urządzeń w Białymstoku. Ponadto możesz liczyć na nasze fachowe doradztwo w kwestii wyboru sprzętu oraz metod usuwania skutków zalania. Dzięki nam przeprowadzisz osuszanie szybko i skutecznie.

Przeczytaj również: 6 prostych powodów, dla których osuszanie budynków powinno być standardem


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy osuszanie budynku jest konieczne po każdym zalaniu?

Osuszanie budynku jest zalecane po każdym zalaniu, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom struktury budynku i rozwojowi pleśni.

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania budynków?

Najczęstsze przyczyny to awarie systemów hydraulicznych, błędy konstrukcyjne, oraz powodzie.

Jakie metody osuszania budynków są najskuteczniejsze?

Skuteczne metody to wietrzenie absorpcyjne i kondensacyjne, które polegają na usuwaniu wilgotnego powietrza z pomieszczeń.

Czy można samodzielnie osuszyć budynek?

Choć możliwe jest samodzielne podjęcie prób osuszenia, korzystanie z pomocy profesjonalistów jest zalecane dla zapewnienia skuteczności procesu.

Jak długo trwa osuszanie budynku?

Czas trwania procesu osuszania zależy od wielu czynników, w tym od rozmiaru i stopnia zawilgocenia budynku, a także od zastosowanych metod.