Osuszanie kondensacyjne

Profesjonalne i skuteczne osuszanie kondensacyjne

Proces osuszania kondensacyjnego polega na osuszaniu powietrza we wnętrzach, aby dzięki uzyskaniu mniejszej wilgotności względnej, mógł się rozpocząć proces odparowania wilgoci ze ścian i innych powierzchni. Cały proces trwa zwykle 10-14 dni, a po jego zakończeniu można wdrożyć na przykład prace remontowe. Korzystając z usług Centrum Osuszania w Białymstoku, możecie Państwo zamówić kompleksowe osuszanie tak pojedynczych pomieszczeń, ja i całych mieszkań lub obiektów.

Najważniejsze aspekty


W osuszaniu kondensacyjnym istotny jest odpowiedni dobór urządzeń oraz takie ustawienie ich parametrów, aby mogły prawidłowo przebiegać wszystkie etapy naszych prac. Metodę tę można uznać za wszechstronną, ponieważ:

  1. sprawdza się w wielu sytuacjach – między innymi związanych z zalaniem na mniejszą i większą skalę, gdy przyczyną jest awaria instalacji wodnej, nieuwaga sąsiada mieszkającego piętro wyżej, rozszczelnienie w rurach w danym obiekcie czy intensywne opady deszczu, gdy w mieszkaniu były otwarte okna;
  2. odprowadza wodę na zewnątrz – metoda w zasadzie bezobsługowa; po ustawieniu przez nas parametrów, woda trafiająca do specjalnego zbiornika odprowadzana jest rurą na zewnątrz budynku; nie ma ryzyka, że dojdzie do ponownego zalania pomieszczeń czy do awarii osuszacza;
  3. nie przeszkadza domownikom – nowoczesne urządzenia są na tyle ciche, że mogą pracować w pomieszczeniu obok przy zamkniętych drzwiach, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy nie chcecie lub nie możecie Państwo opuścić domu/mieszkania; są bezpieczne dla otoczenia, ludzi i zwierząt.

Należy zareagować odpowiednio szybko, a w przypadku problemów z określeniem przyczyny zalania, skorzystać dodatkowo z opcji lokalizowania wycieków. Nasi specjaliści używają specjalnych urządzeń pomiarowych, aby określić, gdzie znajduje się źródło wycieku.

osuszanie kondensacyjne białystok

Od zawilgoconych ścian do osuszonych pomieszczeń


Aby poznać zasadność stosowania niezbędnych w tej metodzie osuszaczy kondensacyjnych, warto wiedzieć, jak działają już od momentu uruchomienia. Uzupełniając powyższe informacje:

  • osuszane jest powietrze w pomieszczeniach, a zmniejszona wilgotność powietrza sprawia, że odparowuje wilgoć ze ścian i innych powierzchni,
  • cykl taki powtarza się do momentu odparowania i odprowadzenia na zewnątrz odpowiedniej ilości wilgoci, czyli do uzyskania wilgotności ścian na poziomie nie wyższym niż 3-5%,
  • urządzenie jest skonstruowane tak, że przy ogrzewanych pomieszczeniach nie wymaga stosowania dodatkowych wentylatorów etc.,
  • celem jest uzyskanie kondensacji, czyli zmiany pary wodnej w wodę (woda jest kondensatem) i odprowadzanie jej na zewnątrz do zakończenia prac.

Mechanizm pozostaje standardowy, natomiast dodatkowym atutem stosowanych przez nas urządzeń marki Corroventa jest stabilność parametrów oraz wysoka odporność na zanieczyszczenia powietrza.

W Centrum Osuszania szybko reagujemy na zgłoszenia Klientów


Działając na rynku białostockim oraz w innych miastach, zapewniamy możliwie szybki kontakt oraz wszechstronną pomoc zarówno w samym lokalizowaniu i usuwaniu szkód wodnych, jak też zgłaszaniu tych szkód do ubezpieczyciela. Dzięki temu możecie Państwo szybciej uzyskać należne odszkodowanie.