Osuszanie podposadzkowe

Wnętrza bez wilgoci dzięki osuszaniu podposadzkowemu

Atutem osuszania podposadzkowego jest możliwość odpompowania nadmiaru wilgoci z warstw izolacyjnych podłogi, a następnie osuszenia tych warstw tak, aby dane pomieszczenie było ponownie gotowe do użytkowania. Zlecając usługę w Centrum Osuszania możecie Państwo skorzystać z pomocy, gdy doszło do typowego zalania lub do innych sytuacji, w których izolacja podłogi albo głębokie warstwy danej posadzki wymagają pilnej interwencji.

Szybka reakcja – mniej odczuwalne szkody


O osuszaniu podposadzkowym należy mówić w kontekście zastosowanych urządzeń, które działając nieprzerwanie, pozwalają doprowadzić podłogi w pomieszczeniach i całych obiektach do optymalnego stanu. Mowa o sytuacjach po typowym zalaniu, awarii przewodów stanowiących element ogrzewania podłogowego, rozszczelnieniach przewodów wod.-kan. oraz centralnego ogrzewania i wielu innych. Naszych działań potrzebują również Klienci zmagający się z wilgocią technologiczną czy podciąganiem kapilarnym w budynkach.

Dlaczego ta metoda jest tak skuteczna i spełnia swoje zadanie?

 • Proces osuszania odbywa się nieustannie, urządzenia są wystarczająco wydajne i wytrzymałe.
 • Najpierw odpompowywana jest woda spod posadzki, co zapewnia lepsze warunki działania osuszacza i jego większą skuteczność.
 • Z użyciem osuszacza i separatora wody można zastosować tryb ssący, a później tłoczący:
  • w głąb konstrukcji zasysane jest suche powietrze z pomieszczenia,
  • powietrze wilgotne jest wyprowadzone z posadzki,
  • w warstwy posadzki wtłaczane jest ogrzane powietrze z zewnątrz.
 • Istnieje możliwość zastosowania urządzeń Kombi, będących połączeniem osuszacza i pompy ciśnieniowej. To jedno urządzenie wystarczy do zmniejszenia wilgotności posadzki z płynnym przełączaniem trybu ssącego na tłoczący.

W modelach stosowanej przez nas marki Corroventa solidność idzie w parze z efektywnością, o czym przekonało się już wielu Klientów z Białegostoku i innych miast.

osuszanie podposadzkowe białystok

Sposób na uniknięcie dodatkowych problemów


Uszkodzenia związane z zalaniem posadzki dotyczą nie tylko samej posadzki oraz jej głębszych warstw, ale również całego pomieszczenia, a z czasem wpływać mogą negatywnie także na zdrowie mieszkańców. Gdy zamówicie Państwo osuszanie podposadzkowe, do korzyści odczuwalnych teraz i w przyszłości będą należeć:

 1. podłoga bez zawilgoceń, które mogą być przyczyną grzybów, pleśni,
 2. suche ściany, gdy nie będzie działać na nie wilgoć z posadzki,
 3. optymalna wilgotność powietrza, łatwy do utrzymania komfort cieplny wnętrz,
 4. bezpieczne przewody elektryczne bez ryzyka zwarć od wilgoci.

Odpowiednio wcześnie rozpoczęte prace to pewność, że skutki zalania mogą być znacznie mniejsze, łatwiejsze do usunięcia.

Centrum Osuszania z Białegostoku do Państwa dyspozycji


Kwestie osuszania podposadzkowego należy powierzyć osobom z wiedzą i doświadczeniem co do lokalizowania wycieków, stosowania odpowiednich urządzeń, sporządzania dokumentacji.

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.

 • Po pierwsze, mamy doświadczenie w osuszaniu (również kondensacyjnym, adsorpcyjnym), a także własny sprzęt, dlatego możemy niezwłocznie rozpocząć realizację danego zlecenia.

 • Po drugie, stosujemy tę skuteczną metodę, której przy dużym zawilgoceniu nie zastąpią tradycyjne wentylatory czy wietrzenie wnętrz.

 • Po trzecie, przygotowujemy dokumentację dla ubezpieczycieli, w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje, pomiary, zdjęcia.

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.