Wiele metod osuszania budynków wymaga odpowiedniego ogrzania wnętrza. Urządzeniami powszechnie stosowanymi w różnych technikach osuszania są nagrzewnice. Dzięki mobilności oraz różnorodności modeli, sprzęty tego typu świetnie sprawdzają się nawet w nietypowych okolicznościach. W niniejszym artykule poddamy analizie najpopularniejsze rodzaje nagrzewnic dostępnych na terenie Białegostoku.

Urządzenia o zasilaniu elektrycznym

Prąd stanowi podstawowe źródło zasilania dla wielu urządzeń wykorzystywanych w naszych domach. Nie inaczej jest w przypadku nagrzewnic stosowanych w osuszaniu wnętrz. Zdecydowana większość modeli małych oraz średnich gabarytów wykorzystuje do działania właśnie energie elektryczną. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie ciepła stosunkowo niskim kosztem i bez produkcji spalin.

Firmy oferujące osuszanie budynków na terenie Białegostoku zazwyczaj korzystają z innych typów nagrzewnic. Gazowe oraz olejowe odpowiedniki elektrycznego sprzętu wymagają co prawda nieco więcej uwagi, lecz zwyklej pozwalają na znacznie lepsze osiągi.

Urządzenia o zasilaniu gazowym oraz olejowym

Pamiętaj, iż wybór nagrzewnicy olejowej lub gazowej nie zwalnia Cię z konieczności zapewnienia urządzeniu dostępu do energii elektrycznej. Zdecydowana większość tego typu sprzętów – a szczególnie tych nowoczesnych – wyposażona jest w pewne mechanizmy funkcjonujące w oparciu o prąd.
Urządzenia grzewcze wykorzystujące gaz lub olej w formie paliwa oferują znacznie wyższą wydajność niż ich elektryczne odpowiedniki. Produkują one większe ilości ciepła przy znacznie niższych kosztach. Mimo tego część białostockich wypożyczalni nagrzewnic wciąż oferuje jedynie urządzenia pracujące wyłącznie w oparciu o prąd. Polityka ta spowodowana jest prawdopodobnie dużo niższą awaryjnością oraz większą łatwością użytkowania elektrycznych sprzętów.

Koszt wynajmu nagrzewnicy w Białymstoku

Wypożyczalnie nagrzewnic oraz pozostałego sprzętu używanego do profesjonalnego osuszania budynków oferują z reguły przystępne ceny. Oto kilka przykładów zaczerpniętych z lokalnych ofert:

  •  model: Master B 150 CED, typ – olejowa, moc grzewcza – 44 kW, zużycie oleju – 3,5 kg/h, cena – około 60 zł za dobę;
  •  model: MASTER BLP33M, typ – gazowa, moc grzewcza – 33 kW, zużycie gazu – 2,4 kg/h, cena – około 35 zł za dobę;
  •  model: Master B 3,3 EPB, typ – elektryczna, moc grzewcza – 3,3 kW, cena – 10-15 zł za dobę.

Powyższe przykłady pokazują, że wynajem nagrzewnic na terenie Białegostoku to usługa stosunkowo przystępna pod względem cenowym. Warto jednak zwrócić w tym miejscu uwagę na ogromną różnicę pomiędzy najtańszym, a najdroższym modelem. Elektryczne nagrzewnice można wynająć nawet za 10 zł na dzień, podczas gdy ich olejowe odpowiedniki są przynajmniej czterokrotnie droższe. Rozbieżność ta wynika z różnic w parametrach wymienionych wyżej modeli. Wynajmując urządzenie grzewcze za 10 zł być może wydasz niewiele pieniędzy, lecz z pewnością nie osiągniesz zamierzonego celu w szybki i zupełnie skuteczny sposób.

Jeśli poszukujesz firmy zajmującej się wynajmem nagrzewnic na terenie Białegostoku – zapraszamy do kontaktu.

Centrum Osuszania to profesjonalna wypożyczalnia osuszaczy oraz sprzętu grzewczego.