zniszczona ściana po zalaniu - nagrzewnice białystok

Temat osuszania ścian po zalaniu dotyczy zarówno standardowej sytuacji, gdy sąsiad z góry doprowadzi do wylania wody i jej przeniknięcia na niższe piętro, jak też okoliczności, w których zalanie ma miejsce w domu tego samego właściciela. W każdej z sytuacji należy jak najszybciej osuszyć ściany, aby zapobiec rozległym zniszczeniom i późniejszym konsekwencjom w postaci zagrzybienia.

Osuszacze i nagrzewnice podczas osuszania ścian po zalaniu

Profesjonalny sprzęt służący do usuwania skutków w postaci wilgotnych ścian oraz posadzek sprawia, że prace osuszeniowe przebiegają szybko i sprawnie, a z pomieszczeń można korzystać tak, jak przed zdarzeniem. Osuszanie ścian po zalaniu to konieczność, natomiast usprawniona nagrzewnicą i osuszaczem pozwoli bezzwłocznie przeprowadzać kolejne działania.

W osuszaniu istotne jest przeprowadzenie określonych działań, które pozwolą z sukcesem usunąć niechcianą wilgoć.

Należy przede wszystkim:

  • usunąć wodę z podłóg i ścian – zebrać widoczne ślady zalania, wytrzeć powierzchnie i przygotować je na bardziej inwazyjne działania,
  • zapewnić optymalne warunki naturalne – jest to możliwe zwłaszcza latem podczas upałów, gdy wzrasta szansa na samoistne osuszenie pod wpływem temperatury,
  • przygotować odpowiednie urządzenia – gdy osuszanie powinno być wsparte osuszaczem lub/i nagrzewnicą, należy sprawdzić ich moc i wydajność,
  • rozpocząć osuszanie – gdy na zewnątrz jest ciepło, we wnętrzach wystarczy użyć osuszacza, natomiast w mroźną pogodę niezbędna jest również nagrzewnica,
  • zabezpieczyć mieszkanie przed kolejnym zalaniem – jeżeli przyczyną zalania była nieszczelna instalacja wodna, należy ją naprawić lub wymienić.

Wysokiej klasy urządzenia różnią się od siebie sposobem działania, natomiast cel jest jeden – usunięcie zbędnej wilgoci ze ścian, stropów oraz posadzek i skroplenie jej w specjalistycznym zbiorniku, będącym częścią maszyny lub wydmuchanie pary wodnej na zewnątrz. Odpowiednio przygotowane działania i prawidłowo dobrany sprzęt pozwolą z sukcesem przywrócić mieszkanie do stanu używalności.


Co poza osuszaczem i nagrzewnicą podczas osuszania ścian po zalaniu

Wydajność współczesnych urządzeń jest ich niewątpliwą zaletą, niemniej jednak siła działania oraz ilość osuszonego powietrza mogą być szkodliwe dla poszczególnych elementów stolarki budowlanej. Aby nie dopuścić do rozsychania drewnianych profili okiennych oraz innych elementów stolarki budowlanej, należy zadbać o to, aby powietrze wykorzystane podczas osuszania miało optymalną temperaturę i rozprzestrzeniało się równomiernie. Warto do tego celu użyć specjalistycznych wentylatorów.

Za pomocą wentylatora wymuszona zostaje prawidłowa cyrkulacja powietrza, a zatem poziom wilgoci spada w prawidłowym tempie. Dodatkową funkcją są wbudowane higromaty, które pozwalają kontrolować i regulować proces osuszania i ustawiać prawidłowe parametry. Różnorodność mieszkań, wielkość pomieszczeń oraz materiały wykończeniowe w nich użyte sprawiają, że nie sposób określić, ile czasu zajmie osuszanie danego mieszkania po zalaniu, można natomiast sprawić, żeby osuszanie to było faktycznie efektywne.


Fachowe osuszanie – warto zaufać specjalistom

W przypadku niewielkich smug wody, które pojawiły się w mieszkaniu na skutek zalania można zareagować niezwłocznie i samodzielnie usunąć wodę oraz poczekać na wysuszenie podłogi lub ścian. Zazwyczaj jednak osuszanie ścian budynku po zalaniu dotyczy bardziej rozległych działań, dlatego warto wybrać formę, która sprawnie oraz profesjonalnie pomoże w osuszaniu.

Solidne urządzenia sprawiają, że firma oferująca ich wynajem lub samodzielne usługi w oparciu o te urządzenia, jest odpowiedzią na oczekiwania osób, których dom lub mieszkanie dotknął nadmiar wilgoci w wyniku zalania. Rozsądna analiza sytuacji oraz osuszanie przeprowadzone zgodnie z planem to dobra perspektywa na przyszłość.

W kolejnym wpisie przedstawimy Państwu innowacyjne metody osuszania budynków. Zachęcamy do odwiedzin strony naszej firmy e-osuszacze.